Top 10 Blueberry Proizvajajo države v Ameriki

Prvih deset ameriških zveznih držav, ki se ukvarjajo s pridelavo borovnic, segajo v širok razpon podnebnih in geografskih lokacij. V vseh njih je zdravje, ki se pripisuje sadju, njegova rast vedno bolj donosna možnost za kmete. Proizvodnja in predelava borovnic sta v zadnjih desetih letih na svetovnem trgu cvetela in se je v tem obdobju skoraj podvojila v ZDA. Glavna gonilna sila priljubljenosti sadnih rastlin je vsekakor večja ozaveščenost javnosti in zanimanje za številne koristi za zdravje, ki jih pripisujejo jagodičju. Po raziskavi USDA so borovnice bogate z antioksidacijskimi fitonutrienti, ki pomagajo pri gašenju aktivnosti prostih radikalov v celicah telesa. Domneva se, da prosti radikali igrajo pomembno vlogo pri kardiovaskularnih težavah in razvoju raka. Washington naj bi bil v tem trenutku glavno mesto borovnic v ZDA, ki prinaša več kot 96, 1 milijona funtov, medtem ko New York zaokroži prvih deset z 1, 6 milijona funtov.

10. New York - proizvedeno 1, 6 milijona funtov borovnic

Po približno 700 hektarjih, ki rastejo v borovnicah, je New York v preteklem letu pridobil 1, 6 milijona funtov pridelka, ki se trenutno uvršča med 10. najuspešnejše države proizvajalke borovnic po vsej državi. Pričakuje se, da bodo te količine porasle zaradi večjega števila grmov, ki se zaradi ugodnejših vremenskih razmer približujejo polni proizvodnji. Poletne vremenske razmere v državi in ​​njeni pogosti dežji naredi New York borovnice še posebej polne in sladke. Sezona žetve običajno traja približno deset tednov, v obdobju od konca julija do začetka avgusta.

9. Mississippi - proizvedenih 8, 5 milijona funtov borovnic

Večina borovniške površine Mississippija je v jugovzhodnih delih države. Razlog za to koncentracijo je, da so borovnice avtohtone na območjih s podobnimi razmerami kot jugovzhodna država Mississippi, kot so borovi gozdovi. "Zajec-Eye" je ena najpomembnejših avtohtonih vrst, ki se tržijo v državi. Ta sorta proizvaja kakovostne plodove in je prilagojena lokalnemu rastnemu okolju. Drugi razlog za koncentracijo borovničevih površin na jugovzhodnem delu države je ta, da so številni raziskovalci, ki so delali v in okoli tega območja, izbrali sorte in prišli do postopkov pridelave za pridelke, ki so bili specifični za regijo. Mississippi je v preteklem letu zabeležil pridelek borovnic z 8, 5 milijona funtov.

8. Florida - 16 milijonov proizvedenih borovnic

Pred približno 20 leti na Floridi praktično ni bilo komercialne proizvodnje borovnic, razen tistih jagod, ki se gojijo na majhnih parcelah za lokalne trge. Floridska proizvodnja borovnic je v preteklem letu znašala 16 milijonov funtov, kar je državo uvrstilo med vodilne države, ki proizvajajo borovnice. Proizvodnja borovnic na Floridi je v zadnjih letih eksplodirala, predvsem zaradi uvedbe novih sort "Southern Highbush", ki jih je razvila Univerza na Floridi. Te sorte potrebujejo zelo malo časa za ohlajanje rasti in so tudi nosilci sadja. Ker se je povpraševanje potrošnikov po pridelku z leti še naprej povečevalo, je to državo, ki goji citruse, spodbudilo k spodbujanju rasti druge vrste barvitega sadja, ki je bližje zemlji.

7. Severna Karolina - proizvedenih 48, 5 milijona funtov borovnic

Severna Karolina je bila doslej med 10 najboljšimi državami proizvajalkami borovnic po vsej državi, čeprav je obsežna komercialna proizvodnja omejena na okoli osem ali devet okrožij blizu jugovzhodnega kota države. Če se gojijo idealne vrste borovnic in se opravijo potrebne spremembe tal, se lahko gojijo borovnice na katerem koli mestu v državi. Na številnih območjih jugovzhodnega dela države se značilne vrste soli in popra običajno štejejo za slabo zemljišče za večino pridelkov. Za komercialne pridelovalce borovnic pa je ta vrsta tal popoln rastni medij. V preteklem letu je država dosegla 48, 5 milijona funtov borovnic.

6. Kalifornija - proizvedena 53, 4 milijona funtov borovnic

Do nedavnega je bilo zelo težko najti komercialne farme borovnic v Kaliforniji. Borovnice so se tradicionalno aklimatizirale na severne gozdove, prav tako pa je bilo treba doseči napredek v tehnologiji in drzne pridelovalce, da bi podprli izjemen kalifornijski boomni boom, ki se je pojavil v zadnjem desetletju. V preteklem obdobju je država dobila 53, 4 milijona funtov borovnic in je trenutno na šestem mestu. Ta velik boom proizvodnje borovnic pa ni prišel zlahka. Pomagalo je nekaj toplotno prijaznih sort s Floride, pa tudi nekaj eksotičnih sort "Falcon", poleg tehnične rasti, ki je potrebna za to.

5. New Jersey - 56, 7 milijona funtov proizvedenih borovnic

New Jersey je trenutno peta največja država, ki proizvaja borovnico v ZDA. Kljub majhni velikosti države v primerjavi z drugimi voditelji so pridelovalci v New Jerseyju letos registrirali samo 56, 7 milijona funtov borovnic. Presenetljivo je, da večina te pridelke prihaja le iz približno 8.800 hektarjev, z več kot 80% borovnic v New Jerseyju, ki izvirajo iz okrožja Atlantic. Veliko borovnic se običajno pakira in prevaža na trge po vsej ZDA in Kanadi v Atlantic Blueberry Company v Hammontonu. Kaj naredi borovnice iz New Jerseyja tako popolne, so ugodne temperature in razmere v tleh.

4. Oregon - proizvedenih 86, 1 milijona funtov borovnic

Pridelana površina borovnic v državi Oregon se je v zadnjem desetletju in pol povečala za skoraj štirikrat, da bi se lahko spopadla in povečala povpraševanje po pridelku. Oregon se trenutno uvršča na četrto mesto v državi po proizvodnji borovnic v ZDA, z letošnjim donosom v višini 86, 1 milijona funtov. Kljub dejstvu, da se večina borovničevih površin v državi nahaja v dolini Willamette, je tudi komercialna proizvodnja borovnic pogosta po celotnem območju Srednje Kolumbije, kjer obstajajo številne obstoječe, komercialno uspešne operacije borovnic.

3. Michigan - 92 milijonov proizvedenih borovnic

Večina proizvodnje borovnic v Michiganu poteka v jugozahodnem Michiganu, kjer visoke vode in peščena tla zagotavljajo odlične pogoje za rast borovnic. Ta tla so zelo vlažna in imajo rahlo kisli pH med 4, 5 in 5, 5. Obstaja več kot 20 sort borovnic, ki so komercialno gojene v velikem obsegu v Michiganu. Državna sezona žetve običajno poteka od junija vse do oktobra. Borovnice so bile v državi komercialni uspeh, ki je letos prinesel okoli 92 milijonov funtov.

2. Gruzija - proizvedenih 92 milijonov funtov borovnic

Mnogi kmetje v Gruziji so v zadnjih treh desetletjih neusmiljeno delali, da bi povečali svojo proizvodnjo borovnic in ustrezno zadovoljili potrebe potrošnikov. Povečanje proizvodnje borovnic v državi je podprto s podaljšanjem podpore in raziskavami fakultete in objektov Univerze v Gruziji. Gruzija je letos proizvedla 92 milijonov funtov borovnic. Ne dolgo nazaj so kmetje v Gruziji povečali približno 3.500 hektarjev borovnic, danes pa gojijo več kot 20.000 hektarjev posevka, proizvodnja pa se je povečala za desetkrat.

1. Washington - proizvedenih 96, 1 milijona funtov borovnic

Prve zasade borovnic so se začele pred več kot 50 leti. V preteklosti, ko so se borovnice v državi samo uveljavljale, je bilo le nekaj pridelovalcev in peščica predelovalcev, ki bi kupovali njihovo sadje. Večina pridelovalcev je imela zelo majhne površine, mnogi pa so večino svojih proizvodov prodali neposredno s stojnic na kmetiji. Danes je postala najvišja država, kjer se proizvaja borovnica v ZDA, saj je v zadnjem letu dosegla 96, 1 milijona funtov. Čeprav je Washington letos komercializiral pridelek, je bila do nedavnega rast večinoma omejena na površino na zahodni strani kaskade. Površine so se v zadnjih nekaj letih znatno povečale, da bi pokrile večji obseg države.

Proizvodnja borovnic s strani ZDA

RazvrstitevDržavalbs
1Washington96100000
2Gruzija92000000
3Michigan92000000
4Oregon86100000
5New Jersey56680000
6Kalifornija53350000
7Severna Karolina48500000
8Florida16000000
9Mississippi8550000
10Indiana2000000
11New York1600000
12Alabama480000
13Arkansas360000

Priporočena

Kakšna je valuta Gane?
2019
Svetovni voditelji pri proizvodnji zelja
2019
Kje živijo Jaguari?
2019