Najvišje zgradbe v Las Vegasu

Zgodovina Las Vegasa in njegovih znamenitosti

Leta 1931 je država Nevada legalizirala skoraj vse oblike iger na srečo kot način za povečanje prihodkov države. Ker je bilo igranje na srečo zakonito v Nevadi, je Las Vegas postal privlačna lokacija za kriminalne mojstre in mafije, ki so vlagali v mesto, kar je povzročilo, da je mesto hitro naraščalo v petdesetih letih 20. stoletja, s čimer je postalo epicenter iger na srečo v Ameriki. V šestdesetih letih prejšnjega stoletja so legitimni podjetniki, podjetniki in korporacije začeli kupovati hotele in igralnice v Vegasu, kar je zmanjšalo povezavo organiziranega kriminala v mestu. Od tega trenutka bo Vegas prerasel v uspešno turistično destinacijo današnjega časa, kraj zabave, zabave, sprejemanja tveganj, privlačnosti, zabave, elegancije, vulgarnosti, drznosti in veličastnosti.

Pet najvišjih zgradb v Las Vegasu

Encore na Wynn Las Vegas

Encore v Wynn Las Vegasu je peta najvišja stavba v Las Vegasu, ki stoji na višini 192 metrov. Leta 2006 je bilo objavljeno, da bo poleg enoletnega hotela Wynn Las Vegas zgrajen še drugi hotelski stolp. Ta hotelski stolp se je končal kot popolno letovišče, ki je danes hotel Encore, ki je bil odprt 22. decembra 2008. Razkošno letovišče, hotel in igralnica imajo umetniško temo, ki posnema življenje in je trenutno v lasti Wynn Resorts Limited Corporation. Poleg tega, da je velik hotel s 2.034 sobami, ima hotel Encore igralnico, kongresni prostor, prodajni prostor, spa in salon, nočni klub, gledališče, 7 barov in 5 restavracij. Gledališča in nočni klubi Encorea so gostili številne znane umetnike in DJ-e, kot so Beyonce, Garth Brooks, Ne-Yo in Calvin Harris.

Trump International Hotel in stolp - Tower One

Trump International Hotel & Tower je četrta najvišja stavba v Las Vegasu, visoka 195 metrov. Leta 2002 je ameriški poslovnež Phil Ruffin sodeloval z Donaldom Trumpom, da bi zgradil Trumpov stolp v Las Vegasu. Po dveh letih odločanja in spreminjanju obsega projekta je bil sporazum med Ruffinom in Trumpom podpisan leta 2004, ko je bila slovesnost, ki je potekala julija 2005, kmalu zatem rezervirana za vse etažne enote v stolpu. Gradnja na stolpu se je začela novembra tega leta, stavba pa je bila zgrajena maja 2007. Trump International Hotel & Tower je luksuzni hotel, časovni zakup in kondominij, ki je trenutno v lasti Ruffin, Trump in Hilton Grand Vacations ko so leta 2012 prinesli 300 kondominij. Trump International Hotel & Tower se ponaša z najvišjo stanovanjsko zgradbo v Las Vegasu in trenutno ima dve restavraciji, DJT in restavracijo ob bazenu, imenovano H2 (eau).

Palazzo

Na tretjem mestu med najvišjimi stavbami v Las Vegasu je Palazzo. Stoji 195, 2 metra visoko. Gradnja na Palazzo se je začela leta 2005 in do 17. januarja 2008 je bila uradna otvoritev stavbe. Palazzo je igralnica in luksuzni hotel z italijansko temo, ki je v lasti korporacije Las Vegas Sands. Je del večjega kompleksa, ki je vključeval konvencijski center Sands in beneško letovišče ter kazino, ki sta prav tako v lasti korporacije Sands. Palazzo je zelo impresivna stavba, saj je največji hotel na svetu, je največja stavba v Ameriki glede na površino in največje vodstvo na področju energije in okoljskega oblikovanja (LEED). Palazzo ima različne restavracije, vključno z restavracijo Dal Toro, v kateri je muzej avtomobilov v Las Vegasu. V njej se nahajajo trgovski centri Grand Canal, ki si jih delijo z beneškimi, ki imajo večinoma vrhunske trgovine in butike.

Letovišče Fontainebleau v Las Vegasu

Letovišče Fontainebleau v Las Vegasu je visok 224 metrov in je druga najvišja stavba v Las Vegasu, vendar še ni uradno odprta. Fontainebleau je bil napovedan leta 2005 in je bil zgrajen nad krajem, kjer je stalo staro El Rancho Casino. Prelomnica na lokaciji se je začela leta 2007, lupina stavbe pa je bila nadgrajena leta 2008. V letu 2009 je direktor podjetja Fontainebleau Resorts, ki je bil odgovoren za pridobitev posojil za stavbo, zapustil podjetje in kmalu zatem je Ameriška centralna banka zavrnila izdajo. več sredstev za gradnjo stavbe, kar je povzročilo, da je podjetje Fontainebleau Las Vegas LLC v juniju 2009 vložilo zahtevek za stečajno zaščito iz 11. poglavja. V stečajnem sodišču je Carl Ichan novembra prejel ponudbo za pridobitev nadzora nad usodo Fontainebleau. Leta 2010 je Ichan prodal dražbo opreme, ki naj bi se uporabljala za Fontainebleau, in od takrat je stavba ostala neuporabljena.

Stratosferni stolp

Stratosferni stolp se uvršča na prvo mesto med najvišjimi zgradbami v Las Vegasu in je visok 350 metrov. V poznih osemdesetih letih je Bob Stupak (1942–2009), lastnik igralnice, zamisel za Stratosferni stolp dojemal kot dodatek k svojemu že uspešnemu casinu v Vegasu. Po načrtovanju stavbe in poravnavi, da bi zmanjšali predlagano višino zaradi pomislekov glede varnosti letenja, se je gradnja začela, vendar je imela veliko zaostankov po požaru, ki je izbruhnil leta 1993. V fazi gradnje je bila ustanovljena korporacija Stratosphere kot javno podjetje, ki je vodilo stavbo. . Kljub temu, da se je Stratosfera odprla aprila 1996, je morala družba Stratosphere vložiti zahtevek za stečaj. Po stečaju je Carl Icahn prevzel nadzor nad stratosfero preko svojega American Casino & Entertainment Properties (ACEP). Leta 2008 je Ichan prodal ACEP skupini Whitehall Street Real Estate Funds, ki je od takrat korporacija, ki je lastnik Stratosfernega stolpa.

Stratosfera je poleg najvišje stavbe v Vegasu tudi najvišja stavba v Nevadi, najvišja v zahodni ZDA, in najvišji samostojni opazovalni stolp v Ameriki. Stratosferni stolp je hotel, stolp in igralnica, ki ima dve opazovalni palubi in je dom številnih restavracij, vključno z vrtljivo restavracijo "Top of the World". Stratosfera je tudi gostitelj treh najbolj vznemirljivih voženj na svetu, prav tako pa tudi SkyJump Las Vegas in gostiteljica nakupovalnega središča Stratosphere Tower Shops, ki ima galerijo Knopf Fine Art Photography in klub za komedije.

Najvišje zgradbe v Las Vegasu

RazvrstitevImeVišina (v čevljih)Leto zaključka
1Stratosferni stolp1.1501996
2Letališče Fontainebleau Las Vegas *7352010
3Palazzo6422007
4Trump International Hotel in stolp - Tower One6402008
5Encore na Wynn Las Vegas6312008
6Wynn Las Vegas6142005
7Cosmopolitan vzhodni stolp6102010
8Cosmopolitan Casino West End Tower6102010
9Aria Resort & Casino6002009
10Elara6002009
11Vdara5702009
12Mandarin Oriental, Las Vegas5602009
13High Roller5502014
14Eifflov stolp v Parizu Las Vegas5401999
15New York-New York Hotel & Casino5291997
16Palms Place5172008
17Martin5132009
18Bellagio Resort & Casino5081998
19Nebo Las Vegas5002007
20Delano4852003

Priporočena

Koliko vrst pingvinov obstaja?
2019
Največji proizvajalci jekla v svetu
2019
Največja mesta v Tajvanu
2019