Najvišje stavbe v Torontu

Zgodovina nebotičnikov v Torontu sega v gradnjo stavbe Beard leta 1894, mestnega nebotičnika. Sredi šestdesetih in sedemdesetih let je mesto doživelo velik gradbeni razcvet. V mestu sta se pojavila še dva gradbena dviga: eden v devetdesetih letih 20. stoletja do začetka 2000-ih in drugi, ki se je začel okoli leta 2005 in še vedno poteka. Arhitekturna zasnova mesta Toronto odraža ta časovna obdobja.

Najvišje stavbe v Torontu

CN Tower

CN Tower je opazovalni in komunikacijski stolp v Torontu. CN Tower je najvišja zgradba na zahodni polobli in je bila najvišja na svetu, ko je bila zgrajena. Struktura, visoka 1815 metrov, je imela rekordno najvišjo zgradbo na svetu 34 let, preden jo je leta 2010 presegel burj Khalifa iz Dubaja. CN Tower je leta 1974 zgradila kanadska nacionalna železniška družba. začetnice podjetja, da je stolp dobil svoje ime. Ameriško združenje inženirjev je stolp imenovalo za nacionalni simbol in za eno od sedmih čudes sodobnega sveta. CN Tower je sestavljen iz 147 nadstropij, ki jih streže 99 dvigal in je bil zgrajen po ceni 63 milijonov dolarjev. Vsako leto prejme več kot dva milijona obiskovalcev iz celega sveta.

Prvi kanadski kraj

Prvi kanadski kraj je nebotičnik, ki se nahaja v finančnem okrožju Toronta. Prvi kanadski kraj, ki se dviga 978 čevljev, je najvišji nebotičnik v mestu in je druga najvišja zgradba mesta za stolpom CN. Nebotičnik je bil zgrajen leta 1975 in je last podjetja Brookfield Office Properties. Stavba obsega 72 nadstropij, 61 dvigal in ima največjo pisarniško površino v mestu s površino 2, 7 milijona kvadratnih metrov.

Scotia Plaza

Scotia Plaza je nebotičnik, ki se nahaja v finančnem okrožju Toronto. Stavbo je leta 1985 zgradila družba Olympia in družba York ter naj bi bila razširitev sedeža družbe Scotiabank. Z 68 nadstropji in 44 dvigali, je Scotia Plaza oddaljena 902 čevljev nad obzorjem Toronta in je tretji najvišji nebotičnik v Kanadi in 22. najvišji na severni polobli. Ima površino, ki pokriva 1, 6 milijona kvadratnih metrov.

Brookfield Place

Brookfield Place je pisarniški kompleks, sestavljen iz dveh visokih nebotičnikov; Bay Wellington Tower in TD Canada Trust Tower. Znano je po impresivnem preddverju, ki ga vidimo zgoraj. Brookfield Place je bil prvotno znan kot BCE Place in je bil zgrajen leta 1992. Najvišji stolp se dviga 863 metrov s 53 nadstropji, medtem ko drugi stolp je 682 metrov visok in je sestavljen iz 49 nadstropij. Kompleks zgradb skupaj upravljajo Brookfield Properties in Oxford Properties.

Prihodnja gradnja

Obzorje v Torontu bo kmalu dobilo nove udeležence, pri čemer se pričakuje, da bodo projekti zaključeni v naslednjih petih letih. Ti projekti vključujejo Sky Tower Eau du Soleil, ki naj bi s svojimi 748 čevlji tekmoval z najvišjim nebotičnikom. Sky Tower Eau du Soleil bo predvidoma zaključen leta 2018.

Najvišje stavbe v Torontu

RazvrstitevIme stavbeLeto izgradnjeVišina (stopala)
1CN Tower19761815
2Prvo kanadsko mesto1975978
3Hotel in stolp Trump International2012908
4Scotia Plaza1988902
5Aura2014892
6TD Canada Trust Tower1990856
7Trgovsko sodišče West1972784
8ICE East2015768
9Toronto-Dominion Tower1967731
10Bay Adelaide Center West Tower2009715
11Shangri-La Toronto2012705
12Ritz-Carlton Toronto2011689
13Zaliv Wellington Tower1991682
14Stolp L2016672
15Hotel Four Seasons in rezidenca West2012669

Priporočena

Reka Saint Clair
2019
Kdo je osvobodil vojno leta 1812?
2019
Kakšen tip vlade ima Združeno kraljestvo?
2019