Najvišje stavbe v Bukarešti

Zgodovina nebotičnikov v Bukarešti, glavnem mestu Romunije in trgovskem centru, se je začela leta 1932 z gradnjo 14-nadstropnega Carlton Bloc, ki je stal 154 metrov. Svojo pozicijo je imela kot najvišja stavba v državi do leta 1934, ko je bila dokončana Telefonska palača, ki je stala 174 metrov. V času komunističnega režima je Bukarešta doživela številne gradbene sistemizacije, ki so privedle do izgradnje Casa Presei Libere leta 1957, zaradi česar je bila najvišja višina v tistem času visoka 341 čevljev. Danes je Sky Tower najvišja stavba v Bukarešti in Romuniji.

Najvišje stavbe v Bukarešti

Sky Tower

Gradnja nebotičnika se je začela leta 2008 in je bila dokončana leta 2013 po ceni 250 milijonov dolarjev. 6. junija 2012, ko je dosegla 36. nadstropje, je stavba postala najvišja zgradba v Romuniji, slovesnost ob praznovanju njegove višine pa je potekala 28. junija 2012. Stavba je večnamenski kompleks, ki obsega zabavo, nakupovanje in poslovne dejavnosti. centri. Zajema površino približno 2.303.477 kvadratnih čevljev in prostor za najem 1.291.669 kvadratnih metrov z več kot 2.000 parkirnimi mesti. Stavba doseže višino 449 metrov visoko s 37 nadstropji in petimi kletnimi etažami z 10 dvigali.

Tower of Globalworth

Nekdanji nebotičnik, ki je bil nekoč znan kot Bukarešta One, se nahaja v severnem delu Bukarešte. To je pisarniški kompleks, ki obsega 27 nadstropij in je po dokončanju leta 2016 druga najvišja stavba v Bukarešti. Stavba ima 524.550 kvadratnih metrov prostora, ki ga je možno oddati in doseže višino 387 čevljev. Gradnja stavbe se je začela leta 2014 in je bila dokončana leta 2015 po ceni 60 milijonov EUR. Je v lasti Ioannisa Papalekasa in ga je razvila Global Value Real Estate Investments.

Tower Center International

Stavba je bila prvotno znana kot Bukareščanski stolpni center in tretja najvišja višinska točka v Bukarešti. To je poslovna stavba razreda A in njena gradnja je bila zaključena leta 2008. Nebotičnik stoji na 349 čevljih z 26 nadstropji in površino 333.681 kvadratnih metrov. Nahaja se na Trgu zmage.

Casa Presei Libere

Cesa Presei Libere je bila najvišja stavba v Bukarešti med letoma 1956 in 2007, ime pa se imenuje »Hiša svobodnega tiska« . Gradnja se je začela leta 1952 in je bila dokončana leta 1956. Stavba obsega 344.445 kvadratnih kvadratov. stopala in dosežejo 301 metrov nad tlemi. Obstaja dodatna televizijska antena, ki se razteza 41 stopinj višje od strehe. Stavba je bila na hrbtni strani 100 lejske valute med letoma 1952 in 1966. Velikanski kip Vladimirja Lenina je bil postavljen 21. aprila 1960, pred stavbo, vendar je bil odstranjen 3. marca 1990, po romunski revoluciji. leta1989. Toda podstavek kipa je še vedno tam.

Predlagana najvišja stavba

Dorobanţi Tower je najstarejša stavba v Bukarešti, ki še ni začela graditi. Imela bo 50 nadstropij in se bo dvignila 656 metrov od tal.

Najvišje stavbe v Bukarešti

RazvrstitevIme stavbeVišina (ft)Višina (m)TlaLeto izdelave
1SkyTower449137372012
2Tower of Globalworth387118272016
3Tower Center International349106.3262008
4Casa Presei Libere341104231956
5Stolp Gardens Asmita 330292.2252009
6InterContinental Bukarešta28587251970
7Palača Parlamenta27684121997
8Bukarešta Financial Plaza27283181997
9BRD Tower26982192003
10Stolp Gardens Asmita 626080202009
11Euro Tower26080192009
12Nusco Tower26080202010
13Doamna Ghica Plaza A25678242011
14Monaški stolpi I25377202009
15Monako Towers II25377202009
16Katedrala Plaza24675192011
17TVR Tower24374131968
18Mestna vrata Severni stolp23672182009
19South Gate South Tower23672182009
20Kristalni stolp23672152011
21Poslovni center Millennium23672192009

Priporočena

Koliko vrst pingvinov obstaja?
2019
Največji proizvajalci jekla v svetu
2019
Največja mesta v Tajvanu
2019