Najbolj uspešne države na afriških igrah

Afriške igre so športne prireditve, ki se odvijajo enkrat na štiri leta in združujejo vrhunske športnike iz vse Afrike. Afriški uniji je pripisana zasluga za organizacijo dogodka. Od njegovega začetka je bilo skupaj izvedenih 11 izdaj, od katerih je najnovejša Afriška igra 2015. Glavno mesto Konga, Brazzaville, je edino mesto, ki je gostilo več kot eno igro, saj je organiziralo dve izdaji dogodka, prve afriške igre leta 1965 in najnovejše afriške igre 2015.

Najbolj uspešne države na afriških igrah

Egipt

Egipt je bil predstavljen v vseh izdajah afriških iger. Država je sodelovala pri nastopajočih afriških igrah leta 1965 kot Združena arabska republika, politično unijo Egipt-Sirija. Egiptovski olimpijski odbor je organ, pristojen za sodelovanje države na afriških igrah. Egipt je najbolj uspešna država na igrah, saj je od začetka afriških iger nabral skupno 1.362 medalj. Med njimi je med njimi 548 zlatih medalj, najbolj iz katere koli države. Država ima tudi največje število srebrnih in bronastih medalj na tekmovanju s 406 srebrnimi in 408 bronastimi medaljami. V štirih izdajah iger je Egipt zasenčila druga država kot najbolj uspešna država. Igre, ko se Egipt ni dobro odrezal, so bile na igrah iz leta 1978, na igrah 1995, na igrah 1999 in na igrah leta 2011, ko je bila medenaža Egipta presežena v tuniziji (1978) in Južni Afriki (1995, 1999 in 2011). ). Egipt je nekoč gostil Afriške igre med afriškimi igrami 1991 v Kairu. Med peto izdajo dogodka je Egipt zbral največ medalj katere koli sodelujoče države; skupaj 195 medalj, od tega 90 zlatih medalj.

Nigerija

Nigerija je še en narod, ki je tekmoval v vseh izdajah Afriških iger. Zahodnoafriška država je ena izmed najbolj uspešnih držav na afriških igrah s skupno 1 078 medaljami pod svojim pasom, ki je druga najvišja v vsaki državi. Od prve medalje se je Nigerija zbrala od prve izdaje afriških iger, 381 zlatih medalj, 360 srebrnih medalj in 337 bronastih medalj. Nigerijski olimpijski komite organizira sodelovanje Nigerije na afriških igrah. Država je nekoč gostila Afriške igre, afriške igre iz leta 1973, ki so bile v Lagosu. Med to tekmo so nigerijski športniki prejeli skupaj 63 medalj; 18 zlata, 25 srebrnih in 20 bronastih, podvig, ki ga je presegel le Egipt, ki je skupaj zbral 56 medalj.

Južna Afrika

Južna Afrika je na afriških igrah zbrala 787 medalj, kar je tretje najvišje število vseh narodov. Imeti tretjo medaljo Afrike na igrah je impresiven podvig, saj je Južna Afrika sodelovala le v šestih izdajah iger. Južna Afrika je nekoč gostila Afriške igre; leta 1999 v Johannesburgu. Država gostiteljica se je med dogodkom izkazala za najboljšega, potem ko je osvojila skupno 184 medalj; 71 zlata, 64 srebrnih in 49 bronastih. Južna Afrika je ponovila svojo zvezdno zmogljivost v prejšnji izdaji iger; Afriške igre iz leta 1995, ki so potekale v Harareju v Zimbabveju, kjer je skupaj prejelo 154 medalj.

Izzivi

Afriške igre so imele svoj delež incidentov v svoji zgodovini. Afriške igre so se soočile s svojim prvim večjim izzivom pri organizaciji druge izdaje dogodka, ki naj bi potekala v Bamaku v Maliju. Vendar pa je vojaški udar v Maliju pozval organizatorje, da poiščejo novo prizorišče in se naselijo na Lagosu v Nigeriji, kjer so se igre odvijale leta 1973.

Najbolj uspešne države na afriških igrah

RazvrstitevNationIgreZlatoSrebrnaBronastaSkupaj
1Egipt (EGY)115484064081362
2Nigerija (NGR)113813603371078
3Južna Afrika (RSA)6300270217787
4Alžirija (ALG)11258286342886
5Tunizija (TUN)11182158184524
6Kenija (KEN)11107116130353
7Senegal (SEN)115558110223
8Kamerun (CMR)113249111192
9Gana (GHA)11324576153
10Etiopija (ETH)11313952122

Priporočena

Reka Saint Clair
2019
Kdo je osvobodil vojno leta 1812?
2019
Kakšen tip vlade ima Združeno kraljestvo?
2019