Države z najbolj zimskimi olimpijskimi medaljami

Prve moderne zimske olimpijske igre so potekale v Franciji leta 1924. Olimpijska listina trdi, da je treba šport, ki se igra v zimskih igrah, igrati na ledu ali snegu. Zato ni presenetljivo, da so vse države, ki so bile vedno zmagovalne, na severni polobli, kjer je naravna količina snega, gorskega terena in ledenih temperatur.

Vrhunske države, ki so osvojile medaljo

Države, ki so na zimskih olimpijskih igrah osvojile največ medalj, so Norveška, ZDA, Avstrija, Nemčija in Sovjetska zveza. Norveška severna država ima razliko, da je osvojila večino svojih medalj med zimskimi igrami. Zmagovalci medalj na Norveškem so nadarjeni športniki, kot so Aksel Lund Svindal (alpski smučar), Helene Olafsen (deskar), in Johann Olav Koss (hitrostni drsalec).

Ameriški športniki so se odlikovali na zimskih in poletnih igrah. Pomembni primeri so Dorothy Hamill (drsalec), Apolo Anton Ohno (drsalec) in Picabo Street (alpski smučar).

Avstrijska vzhodnoevropska država se uvršča na tretje mesto med najboljšimi državami, ki izvajajo medalje. Narod je gostil svetovno konkurenco dvakrat; leta 1964 in 1976. Obe igri sta potekali v mestu Innsbruck. Lokalni športniki, kot so Karl Schnabl (smučarski skakalec), Pepi Stiegler (alpski smučar) in Leni Thurner (luge), so meditirali v zimskih igrah.

Nemčija je edinstvena, saj se njene različice pojavljajo štirikrat na vodilnih državah, ki so osvojile medalje. Ne samo, da je sodobna Nemčija # 4 na seznamu vseh časov, ampak vzhodna Nemčija je na # 12 mestu, medtem ko Zahodna Nemčija prihaja na # 18, sledi pa ji ekipa Nemčije (z 19 medaljami).

Tako kot Nemčija je Rusija skozi leta preživela številne politične spremembe. Kot Sovjetska zveza je država na zimskih olimpijskih igrah osvojila skupno 194 medalj. Po padcu Sovjetske zveze se je ekipa, imenovana Unified Team, udeležila poletnih in zimskih olimpijskih iger 1992. Brez baltskih držav so ekipo sestavljali športniki iz nekdanje Sovjetske zveze, vključno z Armenijo, Belorusijo in Ukrajino. Sodobna ruska olimpijska reprezentanca je zaslužila impresivnih 124 medalj, s čimer je bila država na 10. mestu v smislu prekoračitve števila medalj.

Duh konkurence

Severni narodi, kot je Norveška s svojim hladnim vremenom, obiljem snega in gorskim terenom, imajo prednost, ko gre za tekmovanje na zimskih olimpijskih igrah. Ne glede na število držav medalj, pa igre zagotavljajo forum za športnike iz celega sveta, da se zberejo, predstavljajo svojo državo in delijo v duhu tekmovanja kot predstavniki najboljših v športu.